Kruislaaghout gemaakt van oude pallets

Tijd om de houteconomie om te timmeren: BlueCity maakt zich deze winter hard voor hout met twee Hackathons

BlueCity maakt zich deze winter hard voor hout, met twee Hout Hackathons. Hout heeft grote potentie voor een circulaire samenleving als grondstof voor de bouw. Op dit moment is de bouwsector verantwoordelijk voor maar liefst 40% (!) van de Nederlandse CO2 uitstoot. Bouwen met hout en andere biobased materialen en het hergebruiken van materiaal kan dat percentage omlaag halen. Daarnaast dragen meer bomen bij aan biodiversiteitsherstel. Daarom heeft BlueCity hart voor hout. Maar… in het huidige economische systeem kan hout de circulaire beloftes niet waarmaken: er is te weinig Nederlands bouwhout voorradig voor de toekomstige vraag en resthout belandt op dit moment vaak in de verbrandingsoven. Door een run op hout als brandstof, stijgende houtprijzen en een groeiend tekort aan vaklieden wordt de druk op de bestaande houteconomie deze winter alleen maar verder opgevoerd. Tijd om de huidige houteconomie radicaal om te timmeren, met de BlueCity Hout Hackathons! In deze Hackathons staan kruislaaghout en wilgen centraal. Geef je voor 1 november op als deelnemer voor een van de Hackathons of tip pioniers in jouw netwerk.